Sıkça Sorulan Sorular

Saçlarımın mat ve cansız görüntüsünü nasıl değiştirebilirim ?

İçeriklerine dikkat edilmeden uzun süre kullanılan saç bakım ürünleri zaman içerisinde saç kökünün ve dolayısıyla gövdesinin yıpranmasına neden olur. Saçların doğal yapısına yeniden kavuşabilmesi için zengin komplex yapılı bitkilerin doğru oranlar ve yöntemlerle formüle edilmeleri şarttır. Zavoli şampuan uzun süren çalışmalardan sonra , kişide 5-6 yıkamadan sonra etkisini göstermektedir.

Doğumdan sonra saç dökülmem çok arttı. Ne yapabilirim ?

Doğum Sonrası Dökülmeleri Önlemek İçin;doğumu takip eden 3 ay içerisinde yoğun saç dökülmesi yaşanabilir. Hormonal değişimler yüzünden oluşan bu tip saç dökülmesi sırasında kullanılan saç bakım ürünleri çok dikkatle seçilmelidir. Zavoli sarımsaklı şampuan dökülmeyi önlemede destekleyici ürün olarak kullanılabilir.

Saçlarım çok dökülüyor nedeni ne olabilir ?

Aşırı saç dökülmesi genetik nedenlere bağlı olabildiği gibi, ilaç kullanımı, yoğun stres, çeşitli hastalıklar, uzun süre kullanılan sentetik bazlı saç bakım ürünleri, deniz ve güneşten kaynaklanan yıpranmalar, şehir ve havuz sularındaki kimyasallar, boya/perma, sık fönleme, sigara/alkol kullanımı, dengesiz beslenme ve diğer dış/iç etkenlerden kaynaklanabilir. Sarımsaklı şampuan , 17 çeşit Amino asit zenginliğiyle saçları güçlendirir, gürleştirir ölmemiş saç hücrelerinden yeniden saç çıkarılmasını destekler.

Saçlı derim kaşınıyor ? Sivilceler oluştu ?

Saçlı derideki sivilce ve kaşıntılar alerjik reaksiyonlara bağlı olabildiği gibi çeşitli deri hastalıklarının da habercisi olabilir. Sivilve ve kaşıntıların sürekli olması halinde öncelikle bir dermatoloğa başvurulmalıdır. Yanlış ve gereğinden fazla sıklıkta uygulanan sentetik bakım ürünleri de bu tür sivilce ve kaşıntılara neden olabilir. Sarımsaklı şampuanın yapısında barındırdığı zengin vitamin ve mineraller iyileşme sürecini hızlandırır.

Saç dökülmem saçımın çok yağlı olmasından kaynaklanabilir mi ?

Aşırı sebum üretimi gözeneklerin tıkanmasına, dolayısıyla köklerin zayıflamasına neden olmaktadır. Aşırı yağlanma nedeniyle saçların çok sık yıkanması sonucunda ise saç yapısı tamamen değişerek pullanma, kaşıntı ve kepek oluşabilir. Sarımsaklı şampuan saçlı deride yağ-su balansını ayarlayarak bu tür problemlerin ortadan kalkmasını sağlar.

Saçlarım çok kuru ve kırılgan, uçları çatallı, kırılma engellenebilir mi ?

Özellikle çok kuru ve cansız, kırılgan saçlarda zavoli sarımsaklı şampuan olumlu sonuçlar vermektedir.

Saçımı nasıl hızlı ve sağlıklı uzatabilirim ?

Saçın yavaş uzaması saç kökünün yeteri derecede beslenmediğine işaret eder. Beslenmeyen saç kökleri saç telinin incelmesine ve yavaş uzamasına neden olur. Saç folikülünü besleyen kılcal damarların harekete geçmesini sağlayan zavoli sarımsaklı şampuan saçköklerini kalınlaştırarak daha hızlı uzamasını sağlar.

Saçlarım ben bildim bileli kepekli, her ürünü denedim, ne yapmalıyım ?

Kepeklenme ve pullanma ırsi olabildiği gibi çeşitli deri hastalıklarının habercisi olabilir. Bu yüzden aşırı kepeklenme ve pullanma görüldüğünde bir dermatoloğa başvurmanızı öneririz. Dış etkilerden veya kullanılan ürünlerden kaynaklanan basit kepeklenmede ise zavoli sarımsaklı şampuanı 20 günlük bir uygulama ile çözüme ulaştıralabilir.

Zavoli şampuan hangi saç tiplerine uygun ?

Doğal içeriğiyle tüm saç tiplerinde güvenle kullanılabilir. Sık ve günlük kullanıma uygundur.

Zavoli şampuan herhangi bir yaş aralığına mı hitap ediyor?

Hayır, ürünü yaş farkı gözetmeksizin herkes kullanabilir.

Genetik olan saç dökülmelerinde zavolinin etki oranı, etki süreci nedir?

Eğer genetik olarak saçınızı kaybetmeye programlandıysanız ve saç kaybınız için hiçbir şey yapamıyorsanız uzun dönemde saçınızı koruma şansınız çok azdır, zavoli saç köklerini destekleyerek

Üründe sarımsak kokusu var mıdır?

Hayır; Zavoli sarımsak kokusunu ileri teknoloji tamamen ile sarımsak kokusunu izole ederek üretilmiştir.

Zavoli saç çıkartıcı mıdır?

Özellikle saç kökleri ölmemiş kişilerde düzenli ve sürekli kullanımında çok başarılı sonuçlara alınmıştır.

Kullanmaya başladığımdan beri saç diplerimde kaşıntılar oluyor?

Kaşıntı olması iyileşmeye yönelik bir tepkidir. Nasıl ki vücudumuzda bir yara iyileşirken kaşınma olursa saç diplerinde kaşınmalarda aynı işareti verir. Kaşıntı görülen kişiler de olumlu sonuçlar almaktadır.

Kullanmaya başladığımda neden dökülme oranım arttı?

Az da olsa bazı kişilerde kullanmaya başladığında dökülme artabilmektedir. Ölü olduğu halde tutunmuş vaziyette duran saçların temizlenmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanmaya devam ediniz, zaman içerisinde azaldığını göreceksiniz

Ne kadar zamanda sonuç alırım?

Ürünü kullanmaya başladıktan itibaren olumlu yönde gelişmeler göreceksiniz. Net sonuç için zavoli sarımsaklı şampuanı en az 3 ay kullanılmalıdır. Vücut hücrelerinin yenilenmesi ve saçın yaşam döngüsü bu zamanı etkilemektedir. Ve saçlarınızın durumu da önemlidir. Bazı insanlar kullanmaya başladıktan 1 ay sonra istediğine kavuşup memnuniyetini dile getirirken, bazı kişiler 3 aylık süreçten sonra farkı hissetmektedirler.

Ürünü ne kadar süreyle kullanmalıyım?

Biz ürünü sürekli kullanmayı başka şampuan kullanmamayı öneriyoruz. Fakat buna rağman ez azından yılın 3-4 ayında kullanmalısınız. Takdir edersiniz ki saçlarımızında beslenmeye ihtiyacı vardır. İyi ve yeterli beslenen saçlar daha sağlıklı ve daha dirençli olurlar. Beslenemeyen her şey zayıflamak ve yok olmak durumundadır.

Günlük saç dökülme miktarı ne olmalıdır?

Uzmanların görüşüne göre normal şartlarda kişi için günlük saçın dökülme miktarı 50-100 tel arasında olmalıdır. Bu saçın yaşam döngüsüyle ilgilidir ve normaldir

Sarımsaklı Şampuan Saç Uzatır Mı?

içindeki sarımsak özü; saçın uzama hızını tetiklediği bilinmektedir. Saç uzama problemi olanlara önerilmektedir.

Sarımsaklı şampuanın faydaları kesin midir?

Kesin saç dökülmenizi durduracak, kesin saç çıkartacak gibi bir iddiamız yoktur. Saç kökleri ölmemiş kişilerde başarılı sonuçlar almış bulunmaktayız. Saç kökleri ölmüş kişilere saçlarınız çıkacak demek insanları boşa umutlandırmaktır ki, bizim çalışma etiğimize uymamaktadır. Kökü olmayan bir ağaç , Nasıl büyüyebilir?

Saçımda 2-3 dk bekletmem şart mı?

Evet. Saçınızda bekletme süreniz arttıkça alacağınız sonuçların kalitesi, göreceğiniz faydalar artacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir