Hakkımızda

ZAVOLİ, saç dökülmesi konusunda yapılan kapsamlı AR-GE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan bitkisel çözümlerden tüketiciye maksimum fayda kazandırmayı amaç edinmiş bir markadır.

ZAVOLİ ürünleri; doğal bitkisel içerik kullanımına özen gösterilerek oluşturulan güzellik sorunlarına etkin ve uzun vadeli çözümler sunan her biri nitelikli, kaliteli, güvenilir, farklı ve özel ürünlerdir.

5000 yıllık bir gelenek olan sarımsak mucizesi, doğal tedavi yöntemlerinin vazgeçilmez ham maddesidir. Saç dökülmesi konusunda etkisi herkes tarafından kabul gören sarımsak ,kokusu nedeniyle kullanılamamaktaydı. Zavoli Bitkisel Sarımsaklı Şampuan, sarımsağın içindeki kükürt bileşikleri ve kokuya yol açan maddeleri izole ederek sarımsak mucizesini şampuan olarak, saç dökülmesinden şikayeti olanların hizmetine sunmaktadır.

Saç, tıpkı bir ağacın yaprakları gibi doğar, büyür, dökülür ve tekrar doğar. Saç, gelişme evresinde ilkbahardaki bir yaprak gibi canlı ve güçlüyken, dinlenme ve dökülme evresinde sonbahardaki bir yaprak gibi zayıflar ve dökülür.

Sonra aynı kökten tekrar yenilenir ve büyüme evresi yeniden başlar. İnsan saçı dayanıklı bir protein olan keratinden oluşur. Keratin, aşınmaya ve kopmaya karşı direnç sağlar. Tek bir saç telinin 100 g ağırlık taşıyabilmesini sağlayan da keratindir. Keratin içindeki sistin adı verilen özel yapı, perma, boya gibi kimyasal işlemler ya da saçın taranması, çevre kirliliği, deniz, güneş gibi çevresel faktörler sonucu bozulabilir.

Saçın aktif olarak büyüyen kısmı, derinin altındaki saç köküdür. Yeni hücreler kökün alt kısmını sürekli doldurarak önceki hücreleri yukarı doğru iterler. Saç bu yöntemle uzar. Saçın sağlıklı uzayabilmesi için saç kökleri, çevresindeki damarlar ile çok iyi beslenmelidir. Protein, vitamin ve mineral eksiklikleri saç gelişimini olumsuz etkiler. Saç, ortasındaki ana tüpten dıştaki koruyucu tabakaya doğru beslenir ve nemlenir. Saçın dış tabakasının iyi görünmesi için köklerin sağlıklı ve güçlü olması gerekmektedir. İnsan vücudunda yaklaşık beş milyon kıl folikülü vardır. Bunun yaklaşık 100-150.000 kadarı kafadaki saçlı deri bölgesindedir.

Saçlı deride büyüme hızı yaklaşık 3 günde 1 mm’dir. Kılların kalınlığı, rengi, yoğunluğu ve karakter özellikleri ırklara, yaşa, cinse ve bulunduğu yere göre değişir. En fazla saçlı deri kıl folikülüne sahip grup sarışınlardır, onları esmer ve kumrallar izler. Kızıl saçlılar ise en az sayıda saçlı deri kıl folikülüne sahip gruptur.

 

Vizyonumuz

Doğal faydalarını müşterilerimize sunmak.
Müşteri istekleri doğrultusunda ürün portföyümüzü geliştirmek.
Müşterilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek.
AR-GE çalışmalarını ön planda tutarak fiyat/kalite değerlerini müşteri lehine geliştirmek.

 

Misyonumuz

Müşteri memnuniyetini birinci planda tutmak.
Müşterilerimizle kalıcı ve sağlam ilişkiler kurmak.
Ürünlerimizi tüm dünya insanlarıyla buluşturmak ve yaşamlarının bir parçası haline getirmek.
Alanında lider ve yenilikçi bir konuma gelmek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir